• Телефон: + 86-311-80696188
 • Е-пошта: daniel@world-starter.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  24V DELCO NEW СТАРТЕР 39MT 10461754 19011507 19011522 8200034 SDR0313

 • Единица Цена: USD 55-85 / Парче / Парчиња
 • Тип на плаќање: T / T, Western Union
 • Барање детали: ФОБ, ЦФР, CIF
 • Мин. Подреди по: 50Piece / Парчиња
 • Време на испорака: 30 дена
 • Порт: Шангај, Xingang
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации
  ------------------------------------------------ --------------------

  Модел бр .: 39MT
  Возење Тип: Во другите
  Систем за контрола на: Друго
  DC Форма: Заеднички стартерот
  Бренд: Boya
  Примена: Cummins, ISM
  ОЕМ: 10461754
  Напон: 24V
  Моќност: 9KW
  Заби: 11T

  Додатни информации

  ------------------------------------------------ --------------------

  Пакување: Неутрална картонска кутија
  Продуктивност: Врвен квалитет
  Бренд: Boya
  Транспорт: Океан, земја, воздух
  Место на потекло: Кина (континентална)
  Набавка Способност: 2000
  Сертификат: ISO9001
  HS Код: 8511409900
  Порт: Шангај, Ningbo, Xingang


  Опис на производот

  24V DELCO  NEW STARTER 39MT 10461754 19011507 19011522 8200034 SDR0313

  ARROWHEAD SDR0313
  ARROWHEAD (OEM) D8200330, D8200699
  ARROWHEAD (OEM) (стариот) D19011522
  CUMMINS 3103305
  DELCO 10461754, 19011507, 19011522, 8200034, 8200041, 8200699, 8300018
  J & N 410-12.276, 410-12.286
  LESTER 6819, 6829
  НСА STR-4390, STR-4392
  UNIPOINT STR-4390
  WAI 2-2345-DR

  Поврзани со овие OEM Делови

  ANDRE NIERMANN 15022 
  ARROWHEAD SDR0313 
  ARROWHEAD (OEM) D8200699 
  ARROWHEAD  (OEM) (стар) D19011522 
  ARROWHEAD (Стар) SDR0330 
  CUMMINS  3103305 
  DELCO 10461754 
  DELCO 19011507 
  DELCO  19011522 
  DELCO  8200034 
  DELCO 8200041 
  DELCO  8200699 
  DELCO  8300018 
  DIXIE TS-1744 
  DIXIE НОВИ  200-39204 
  ЕМС 6819N 
  СЕМЕЈСТВОТО  39MT 
  СЕМЕЈСТВОТО 39MT 
  J & N  410-12276 
  J & N  410-12286 
  LESTER  6819 
  LESTER  6829 
  НСА STR-4390 
  НСА STR-4392 
  ССМ  141-705 
  ССМ 141-705A 
  WAI  2-2345-DR 
  WILSON 91-01-4606 
  WILSON HD 91-01-4606

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!