• Телефон: + 86-311-80696188
 • Е-пошта: daniel@world-starter.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Алтернатор За Deutz мотор, 1181735,1182043,1182399

 • Единица Цена: USD 55-85 / Парче / Парчиња
 • Тип на плаќање: T / T, Western Union
 • Барање детали: ФОБ, ЦФР, CIF
 • Мин. Подреди по: 50Piece / Парчиња
 • Време на испорака: 30 дена
 • Порт: Шангај, Xingang
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации
  ------------------------------------------------ --------------------

  Модел бр .: 01182399
  Возење Тип: Во другите
  Систем за контрола на: Друго
  DC Форма: Заеднички стартерот
  Бренд: Boya
  Примена: Deutz
  ОЕМ: 01182043
  Напон: 24V
  Засилувач: 80а

  Додатни информации

  ------------------------------------------------ --------------------

  Пакување: Неутрална картонска кутија
  Продуктивност: Врвен квалитет
  Бренд: Boya
  Транспорт: Океан, земја, воздух
  Место на потекло: Кина (континентална)
  Набавка Способност: 2000
  Сертификат: ISO9001
  HS Код: 8511409900
  Порт: Шангај, Ningbo, Xingang


  Опис на производот

  OEM Дел број
  WAI 1182399
  Deutz 01181735 
  Deutz 01182043 
  Deutz 01182399 
  Deutz 01183131 
  Искра 11201795
  Искра 11203043
  Искра 11203064
  Искра 11204280
  Искра AAN5106 
  Искра AAN5116 
  Искра AAN5121 
  Искра AAN8189 
  KHD 1181735
  KHD 1182043
  KHD 1182399
  KHD 1183131
  Лукас LRA03040 
  Лукас LRA3040

  АПЛИКАЦИИ

  ранд модел тип година
  KHD моторот [BF12L0513C]  
  KHD моторот [TCD2010]  
  KHD моторот [TCD2012]  
  KHD моторот 4.8 [BF6M1012]  
  KHD моторот 4.9 [BF6M1012C]  

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!