• Телефон: + 86-311-80696188
 • Е-пошта: daniel@world-starter.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Deutz мотор 1013 стартер 24V 01.180.999 Бош стартер 0001231005

 • Единица Цена: USD 55-85 / Парче / Парчиња
 • Тип на плаќање: T / T, Western Union
 • Барање детали: ФОБ, ЦФР, CIF
 • Мин. Подреди по: 1 Парче / Парчиња
 • Време на испорака: 2 дена
 • Порт: Шангај, Xingang
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации
  ------------------------------------------------ --------------------

  Модел бр .: 0001231005
  Возење Тип: Во другите
  Систем за контрола на: Друго
  DC Форма: Заеднички стартер мотор
  Бренд: Boya
  Примена: Deutz
  ОЕМ: 01180999KZ
  Напон: 24V
  Моќност: 4.0kW
  Заби: 9T

  Додатни информации

  ------------------------------------------------ --------------------

  Пакување: Неутрална картонска кутија
  Продуктивност: Врвен квалитет
  Бренд: Boya
  Транспорт: Океан, земја, воздух
  Место на потекло: Кина (континентална)
  Набавка Способност: 2000
  Сертификат: ISO9001
  HS Код: 8511409900
  Порт: Шангај, Ningbo, Xingang


  Опис на производот

  Deutz мотор 1013 стартер 24V 01.180.999 Бош стартер 0001231005

  Заменете броеви:

  Бош  0001231005, 0001231028, 0001263008, 0001263007, 0001263052, 0986021000.
  KHD  01180999, 01180999KZ, 01182235, 01182235KZ, 01183239, 01183681, 1180999, 1182235, 1180999KZ, 1182235KZ, 1.183.239.
  Deutz  01180999, 01180999BS, 01182235, 01182931, 01183122, 01183239, 01183681, 01183716, 1180999, 1182235, 1182931, 1183122, 1183239, 7026025A.
  BOMAG  05.726.191.
  Магнети Марели  063522310050, MSN2043.
  Искра  11.130.842, 11.131.514, 11.131.621, 11.131.755, 11.131.770, 11.132.139, AZF4133, AZF4161, AZF4195, AZF4198, AZF4311, AZF4515, IS0842, IS1255.
  Motorherz  112494CN.
  ВЕЦ  18958N.
  Volvo  20405828, 2041237, 21311522, 22175633, 22175635.
  Ika  6.1035.0.
  Liebherr  7026025A.
  Prestolite  861.053.
  HC-делови  CS1514.
  Делчо  DRT1000.
  Лукас  LES0319, LRS01936.

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!