• Телефон: + 86-311-80696188
 • Е-пошта: daniel@world-starter.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  IVECO Deutz мотор F6L913 KHD отворена 0001368001

 • Единица Цена: USD 55-85 / Парче / Парчиња
 • Тип на плаќање: T / T, Western Union
 • Барање детали: ФОБ, ЦФР, CIF
 • Мин. Подреди по: 50Piece / Парчиња
 • Време на испорака: 30 дена
 • Порт: Шангај, Xingang
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации
  ------------------------------------------------ --------------------

  Модел бр .: 0001368001
  Возење Тип: Во другите
  Систем за контрола на: Друго
  DC Форма: Заеднички стартер мотор
  Бренд: Boya
  Примена: Deutz мотор
  ОЕМ: 01173241
  Напон: 24V
  Моќност: 4.0kW
  Заби: 9T

  Додатни информации

  ------------------------------------------------ --------------------

  Пакување: Неутрална картонска кутија
  Продуктивност: Врвен квалитет
  Бренд: Boya
  Транспорт: Океан, земја, воздух
  Место на потекло: Кина (континентална)
  Набавка Способност: 2000
  Сертификат: ISO9001
  HS Код: 8511409900
  Порт: Шангај, Ningbo, Xingang


  Опис на производот

  Суд nb Производител
  0001360012 BOSCH
  0001360014 BOSCH
  0001360035 BOSCH
  0001368001 BOSCH
  0001368007 BOSCH
  0001368088 BOSCH
  0986011270 BOSCH
  110523 на товар
  19024226 DELCO
  19024234 DELCO
  19024813 DELCO
  DRS1270 DELCO
  11.130.075 ИСКРА / LETRIKA
  11.130.141 ИСКРА / LETRIKA
  11.130.151 ИСКРА / LETRIKA
  11.130.491 ИСКРА / LETRIKA
  11.130.673 ИСКРА / LETRIKA
  AZJ3132 ИСКРА / LETRIKA
  AZJ3222 ИСКРА / LETRIKA
  AZJ3518 ИСКРА / LETRIKA
  AZJ3522 ИСКРА / LETRIKA
  1180804 KHD
  LRS00923 LUCAS
  455516 Valeo
  STR22008 WOODAUTO
  01182235 KHD
  01182235KZ KHD
  01183239 KHD
  01183681 KHD
  03046537 KHD
  0986021000 BOSCH
  11.130.842 ИСКРА / LETRIKA
  11.131.770 ИСКРА / LETRIKA
  1182235 KHD
  1182235KZ KHD
  1183239 KHD
  120-20133 Роберт
  1853162 KHD
  18958N WAI / транспорт во
  19083030 DELCO
  20405828 VOLVO
  2041237 VOLVO
  21311522 VOLVO
  22175633 VOLVO
  22175635 VOLVO
  2300088A AHLMANN
  260-23201 DIXIE
  AZF4133 ИСКРА / LETRIKA
  AZF4195 ИСКРА / LETRIKA
  AZF4198 ИСКРА / LETRIKA
  AZF4515 ИСКРА / LETRIKA
  CS1514 HC ДЕЛОВИ
  CST10657 Каско
  CST10679 Каско
  DRT100 DELCO
  DRT1000 DELCO
  IS0842 ИСКРА / LETRIKA
  IS1255 ИСКРА / LETRIKA
  LRS01936 LUCAS
  STR22117 WOODAUTO
  TS-6188 DIXIE
  01182931 DEUTZ
  01183122 DEUTZ
  11.131.514 ИСКРА / LETRIKA
  11.131.621 ИСКРА / LETRIKA
  11.131.755 ИСКРА / LETRIKA
  11.132.139 ИСКРА / LETRIKA
  18958 LESTER
  19726 LESTER
  273-42201 DIXIE
  50-8435 WAI / транспорт во
  91-15-7174 WILSON
  AZF4161 ИСКРА / LETRIKA
  AZF4311 ИСКРА / LETRIKA
  CST10657AS Каско
  CST10657GS Каско
  DRT1000N DELCO
  LETIS1255 WOODAUTO
  LRS1936 LUCAS
  SG0083 GHIBAUDI
  TS-6267 DIXIE
  28,0530 LAUBER
  28.0530M LAUBER
  8660 CEVAM
  CST10611AS Каско
  CST10611ES Каско
  17073N WAI / транспорт во
  20500923GB PRESTOLITE
  CST10679GS Каско
  CST10764AS Каско
  CST10764GS Каско
  22,0530 LAUBER
  01183716 DEUTZ

  апликација

  бренд модел тип година
  IVECO МК 110-13 6.1 [BF6L913T] [F6L913] 04.1985-02.1986
  IVECO МК 110-16 6.1 [BF6L913T] [F6L913] 03.1986-12.1991
  IVECO МК 130-13 6.1 [BF6L913T] [F6L913] 03.1986-05.1989
  IVECO МК 130-16 6.1 [BF6L913] 03.1986-12.1991
  IVECO MK 75-9 4.1 [BF4L913T] 11.1985-05.1989
  IVECO MK 80-13 6.1 [BF6L913T] [F6L913] 03.1986-12.1989
  IVECO MK 80-16 6.1 [BF6L913] 03.1986-12.1989
  IVECO MK 90-13 6.1 [BF6L913T] 03.1986-12.1991
  IVECO P / PA 120-13 6.2 [BF6L913T] 08.1983-09.1990
  IVECO P / PA 120-13 6.2 [F6L913] 01.1983-02.1986

   

  0001368001-1

  0001368001-2

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!