• Телефон: + 86-311-80696188
 • Е-пошта: daniel@world-starter.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  НОВИ СТАРТЕР за Deutz engine01181101, 0001231006, 0-001-231-006, 19724

 • Единица Цена: USD 55-85 / Парче / Парчиња
 • Тип на плаќање: T / T, Western Union
 • Барање детали: ФОБ, ЦФР, CIF
 • Мин. Подреди по: 50Piece / Парчиња
 • Време на испорака: 30 дена
 • Порт: Шангај, Xingang
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации
  ------------------------------------------------ --------------------

  Модел бр .: 0001231006
  Возење Тип: Во другите
  Систем за контрола на: Друго
  DC Форма: Заеднички стартерот
  Бренд: Boya
  Примена: Deutz
  ОЕМ: 01181101
  Напон: 24V
  Моќност: 4.0kW
  Заби: 9T

  Додатни информации

  ------------------------------------------------ --------------------

  Пакување: Неутрална картонска кутија
  Продуктивност: Врвен квалитет
  Бренд: Boya
  Транспорт: Океан, земја, воздух
  Место на потекло: Кина (континентална)
  Набавка Способност: 2000
  Сертификат: ISO9001
  HS Код: 8511409900
  Порт: Шангај, Ningbo, Xingang


  Опис на производот

  НОВИ СТАРТЕР за Deutz engine01181101, 0001231006, 0-001-231-006, 19724

  Заменете броеви:

  BOSCH 0001231006,0001368077,0986017270,1727
  KHD 01177442,01178671,01181101,1177442,1178671,1181101
  LUCAS LRS01947, LRS1947

   апликации

  СТАВЕТЕ ТИП МОДЕЛ ГОДИНА МАШИНА
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели 1989 F2L1011 (1.4L - 1366cc)
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели 1989 F3L1011 (2.0 - 2049cc)
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели 1989 F4L1011 (2.7L - 2732cc)
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели 1990 F2L1011 (1.4L - 1366cc)
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели 1990 F3L1011 (2.0 - 2049cc)
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели 1990 F4L1011 (2.7L - 2732cc)
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели 1991 F2L1011 (1.4L - 1366cc)
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели 1991 F3L1011 (2.0 - 2049cc)
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели 1991 F4L1011 (2.7L - 2732cc)
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели 1992 F2L1011 (1.4L - 1366cc)
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели 1992 F3L1011 (2.0 - 2049cc)
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели 1992 F4L1011 (2.7L - 2732cc)
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели 1993 F2L1011 (1.4L - 1366cc)
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели 1993 F3L1011 (2.0 - 2049cc)
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели 1993 F4L1011 (2.7L - 2732cc)
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели 1994 F2L1011 (1.4L - 1366cc)
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели 1994 F3L1011 (2.0 - 2049cc)
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели 1994 F4L1011 (2.7L - 2732cc)
  DEUTZ Мотори - Морски различни модели На 89- BF4L1011 (2.7L - 2732cc)
  KHD разни опрема мотори 1989 F2L1011 (1.4L - 1366cc)
  KHD разни опрема мотори 1989 F3L1011 (2.0 - 2049cc)
  KHD разни опрема мотори 1989 F4L1011 (2.7L - 2732cc)
  KHD разни опрема мотори 1990 F2L1011 (1.4L - 1366cc)
  KHD разни опрема мотори 1990 F3L1011 (2.0 - 2049cc)
  KHD разни опрема мотори 1990 F4L1011 (2.7L - 2732cc)
  KHD разни опрема мотори 1991 F2L1011 (1.4L - 1366cc)
  KHD разни опрема мотори 1991 F3L1011 (2.0 - 2049cc)
  KHD разни опрема мотори 1991 F4L1011 (2.7L - 2732cc)
  KHD разни опрема мотори 1992 F2L1011 (1.4L - 1366cc)
  KHD разни опрема мотори 1992 F3L1011 (2.0 - 2049cc)
  KHD разни опрема мотори 1992 F4L1011 (2.7L - 2732cc)
  KHD разни опрема мотори 1993 F2L1011 (1.4L - 1366cc)
  KHD разни опрема мотори 1993 F3L1011 (2.0 - 2049cc)
  KHD разни опрема мотори 1993 F4L1011 (2.7L - 2732cc)
  KHD разни опрема мотори 1994 F2L1011 (1.4L - 1366cc)
  KHD разни опрема мотори 1994 F3L1011 (2.0 - 2049cc)
  KHD разни опрема мотори 1994 F4L1011 (2.7L - 2732cc)
  KHD разни опрема мотори На 89- BF4L1011 (2.71L - 2732cc)

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!