• Телефон: + 86-311-80696188
 • Е-пошта: daniel@world-starter.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  НОВИ СТАРТЕР за Deutz engine01181101, 0001231006, 0-001-231-006, 19724

 • Единица Цена: USD 55-85 / Парче / Парчиња
 • Тип на плаќање: T / T, Western Union
 • Барање детали: ФОБ, ЦФР, CIF
 • Мин. Подреди по: 10 Парче / Парчиња
 • Време на испорака: 2 дена
 • Порт: Шангај, Xingang
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни информации
  ------------------------------------------------ --------------------

  Модел бр .: 0001231006
  Возење Тип: Во другите
  Систем за контрола на: Друго
  DC Форма: Заеднички стартер мотор
  Бренд: Boya
  Примена: Deutz
  ОЕМ: 01181101
  Напон: 24V
  Моќност: 4.0kW
  Заби: 11T

  Додатни информации

  ------------------------------------------------ --------------------

  Пакување: Неутрална картонска кутија
  Продуктивност: Врвен квалитет
  Бренд: Boya
  Транспорт: Океан, земја, воздух
  Место на потекло: Кина (континентална)
  Набавка Способност: 2000
  Сертификат: ISO9001
  HS Код: 8511409900
  Порт: Шангај, Ningbo, Xingang


  Опис на производот

  НОВИ СТАРТЕР за Deutz engine01181101, 0001231006, 0-001-231-006, 19724

  Заменете броеви:

  BOSCH

  0001231006,0001368077,0986017270,1727

  KHD

  01177442,01178671,01181101,1177442,1178671,1181101

  LUCAS

  LRS01947, LRS1947

  апликации:

  СТАВЕТЕ

  ТИП

  МОДЕЛ

  ГОДИНА

  МАШИНА

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  1989

  F2L1011 (1.4L - 1366cc)

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  1989

  F3L1011 (2.0 - 2049cc)

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  1989

  F4L1011 (2.7L - 2732cc)

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  1990

  F2L1011 (1.4L - 1366cc)

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  1990

  F3L1011 (2.0 - 2049cc)

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  1990

  F4L1011 (2.7L - 2732cc)

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  1991

  F2L1011 (1.4L - 1366cc)

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  1991

  F3L1011 (2.0 - 2049cc)

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  1991

  F4L1011 (2.7L - 2732cc)

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  1992

  F2L1011 (1.4L - 1366cc)

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  1992

  F3L1011 (2.0 - 2049cc)

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  1992

  F4L1011 (2.7L - 2732cc)

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  1993

  F2L1011 (1.4L - 1366cc)

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  1993

  F3L1011 (2.0 - 2049cc)

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  1993

  F4L1011 (2.7L - 2732cc)

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  1994

  F2L1011 (1.4L - 1366cc)

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  1994

  F3L1011 (2.0 - 2049cc)

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  1994

  F4L1011 (2.7L - 2732cc)

  DEUTZ

  Мотори - Морски

  различни модели

  На 89-

  BF4L1011 (2.7L - 2732cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  1989

  F2L1011 (1.4L - 1366cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  1989

  F3L1011 (2.0 - 2049cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  1989

  F4L1011 (2.7L - 2732cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  1990

  F2L1011 (1.4L - 1366cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  1990

  F3L1011 (2.0 - 2049cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  1990

  F4L1011 (2.7L - 2732cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  1991

  F2L1011 (1.4L - 1366cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  1991

  F3L1011 (2.0 - 2049cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  1991

  F4L1011 (2.7L - 2732cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  1992

  F2L1011 (1.4L - 1366cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  1992

  F3L1011 (2.0 - 2049cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  1992

  F4L1011 (2.7L - 2732cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  1993

  F2L1011 (1.4L - 1366cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  1993

  F3L1011 (2.0 - 2049cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  1993

  F4L1011 (2.7L - 2732cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  1994

  F2L1011 (1.4L - 1366cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  1994

  F3L1011 (2.0 - 2049cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  1994

  F4L1011 (2.7L - 2732cc)

  KHD

  разни опрема

  мотори

  На 89-

  BF4L1011 (2.71L - 2732cc)

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!